Kuigi on siililegi selge, et pangakaarti ja selle PIN-koodi ei tohi ühes ja samas kohas hoida ning veelgi vähem tohib PIN-koodi kaardi peale kirjutada, tasub see tõde siiski üle kordamist.
  

Kui keegi su pangakaardi varastab ja saab teada sinu koodid ja paroolid, on tal tee lahti, et kasutada sinu arvelduskontol olevat raha. Kui pangakaart varastatakse koos sellele kirjutatud või sellega koos hoitud koodidega, ei ole pangal kohustust tekkinud kahju hüvitada. Pangal on õigus eeldada, et kõik kaardiga tehtud toimingud on tehtud kaardi omaniku ehk sinu poolt.

 • Kui juhtud pangakaardi kaotama, teata sellest viivitamatult oma pangale! Pank andis sulle koos pangakaardiga ka telefoninumbrid, kuhu saad kaardi kadumisest teatada ning pank saab kaardi sulgeda. Kui oled panka helistanud ja kaardi kadumisest teada andnud, ei saa keegi sinult varastatud kaardiga tehinguid teha ega sinu raha kulutada.
   
 • Kaarti tohib kasutada ainult see inimene, kelle nimele on kaart väljastatud. Kaardile on märgitud kaardi kasutaja ehk sinu nimi ja sa oled sinna kirjutanud oma allkirja. Ära laena oma kaarti isegi mitte väga heale sõbrale! Sinu pangakaart on sinu oma ja sina vastutad panga ees.
   
 • Sea oma arvelduskontole ja pangakaardile limiidid. Saad kehtestada limiidi ehk ülempiiri, kui suure summa võid ühe päeva jooksul pangaautomaadist välja võtta, kui suure summa eest võid päevas ülekandeid teha jne.
   
 • Pangakaardiga makstes jälgi, et keegi ei näeks sinu PIN-koodi numbreid, kui neid makseterminali toksid! Enne kui kviitungile allkirja annad või PIN-koodi sisestad, kontrolli alati, kas maksekviitungil olev rahasumma vastab ostusumma suurusele.
   
 • Internetipanka sisenemiseks ja tehingute tegemiseks on kõige turvalisem kasutada ID-kaarti. Turvalised lahendused on ka Mobiil-ID ja PIN-kalkulaator. Paroolikaartide turvalisus on kõige madalam ning seetõttu ei saa paroolikaardiga teha päevas suuremat ülekannet kui 200 eurot.