Vanasõna ütleb: „mida varem, seda parem“. Seda vanasõna tasub järgida siis, kui hakkad planeerima oma välismaareisi. Kuna sa pead läbi mõtlema üsna palju asju – kas sul on kehtiv pass või ID-kaart ning kumba neist vaja läheb, kus majutuda, kuidas reis võimalikult soodsalt korraldada ning kas vajaksid ka reisikindlustust – kulub pikem ettevalmistusaeg marjaks ära. 

 

Ka rahaasjade puhul – ja kindel see, et reisimiseks raha vaja läheb! – tuleb varane planeerimine kasuks. Nii võid sõna otseses mõttes raha kokku hoida, sest varastele broneerijatele kehtivad vahel üsna korralikud soodustused nii lennupiletite, majutuse kui ka reisipakettide ostmisel.

 

Niisiis: vali oma lemmiksihtkoht võimalikult varakult välja ja alusta eelarve koostamist. Siis saad teada, kui palju su reis umbes maksma läheb ning võid hakata kaaluma variante,  kuidas vajaminev summa kokku saada.

 

Ühtlasi mõtle ka sellele, kuidas saaksid oma reisikulusid vähendada. Varakult broneerimisest oli juba juttu, samuti ära unusta kasutamast soodustusi, mis näiteks rahvusvahelise ISIC kaardi või Euro<26 omanikele kehtivad. Kui sa broneerid majutuse ise, vaata hindu nii otse hotelli kodulehelt kui ka reisifirmade broneerimiskeskkondadest – erinevused võivad olla üsna märkimisväärsed. Loe ka reisifoorumeid kasulike nippide saamiseks.