Siit saad sa vaadata noorte tehtud rahateemalisi videoid ja koomikseid, mis on valminud õpilaskonkurssideks "Mina ja raha".

 

2009. aasta alguses kuulutasime koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga välja õpilaskonkursi “Mina ja raha”. Konkursil osalemiseks tuli õpilastel mõelda välja lugu ja salvestada see kuni kolme minuti pikkuse filmiklipina. Videoklippe tehti nii säästmise kui laenamise, rahaasjade planeerimise kui ka pangakaardi turvalise kasutamise teemal. Kokku laekus 120 tööd enam kui 180 autorilt. Auhinnad anti välja kolmes vanuserühmas, lisaks kaheksa eriauhinda. Võidutöid saad vaadata siit.

 

2010. aasta sügisel kuulutasime koos Pensionikeskusega 15.–19. aastastele noortele välja konkursi "Mina ja pension". Ülesandeks oli teha kuni kolme minuti pikkune lühifilm, mis selgitaks eakaaslastele pikaajalise planeerimise olulisust, tutvustaks Eesti pensionisüsteemi ja õpetaks kohustuslikke pensionifonde võrdlema. Konkursile laekus üheksa tööd ning neid saab vaadata siit

 

NB! Kuna videoklipid on valminud 2009. ja 2010. aastal, mil Eestis kehtis ametliku maksevahendina Eesti kroon, tuleb kroonivääringus näidatud summasid võtta illustratiivsena.

 

2012. korraldasime koomiksite konkursi "Mina ja raha". Loe sellest edasi ja vaata koomikseid siit.