Oma auto, mopeedi või motorolleri omamine annab kahtlemata vabaduse oma sõitude ja tegevuste planeerimisel. Samas tähendab isiklik sõiduvahend – või siis vanemate masina kasutamine – mitmeid kohustusi: maksta liikluskindlustuse eest, osta bensiini ja muud vajalikku selleks, et masin sõidaks ja töökorras oleks. Rääkimata siis järelmaksule või liisingule ning kaskokindlustusele kuluvast rahast, kui sul pole parajasti kogu auto või mopeedi ostuks vajaminevat summat tagataskust võtta olnud.

 

Enne kui mõne masina rooli võid istuda, peab sul olema juhiluba. B-kategooria loa võid sa pärast autokoolis õppimist ja teooria ning sõidueksami edukat sooritamist saada siis, kui oled oma kuueteistkümnenda sünnipäeva ära pidanud. Siis antakse sulle piiratud juhtimisõigus, mis tähendab seda, et kui sina oled roolis, peab su kõrval istuma kas üks su vanematest või nende poolt volitatud inimene, kellel on vähemalt kaks aastat juhistaaži. Piiratud juhtimisõigus kehtib 18. eluaastani ning sõita tohid ainult Eestis.

 

Kui tahad sõita sõbra või ema-isa autoga ja sinu nime ei ole kirjas auto tehnilises passis kasutajana, siis peab sõber või ema-isa (ühesõnaga: auto omanik) sinuga kas kaasas sõitma või  kirjutama sulle volikirja auto kasutamiseks. Eestis sõitmisel võib volikiri olla lihtkirjalik: see tähendab, et kirjutatud kas tavalisele paberile või bensiinijaamast saadud blanketile.