Kui sa ei ole veel 18-aastane ehk täisealine, kehtib sulle töötamisel üsna mitmeid piiranguid. Mida noorem sa oled, seda rohkem on piiranguid nii selle kohta, kui kaua su tööaeg kesta võib, kui ka selle kohta, milliseid töid sa üldse teha tohid.
 

Lisaks peab sinu tööle minemisega nõus olema ka sinu ema või isa ning tööandja peab su vanemalt nõusolekut küsima. Kui sa oled 7–14 aastane, peab tööandja lisaks sinu vanema nõusolekule saama ka tööinspektori nõusoleku – tööinspektor on Tööinspektsiooni ametnik. Enne kui tema pole oma nõusolekut andnud, sa tööle hakata ei tohi.

 

Üldine reegel on see, et koolikohustuslikud alaealised tohivad teha kergemaid töid – kerge töö on selline, kus ülesanded on lihtsad ja ei nõua suurt kehalist või vaimset pingutust. Koolikohustuslik oled sa kuni 9. klassi lõpetamiseni või 17-aastaseks saamiseni. Kui sa oled vähemalt 15-aastane ja pole enam koolikohustuslik (järelikult oled sa kuueselt kooli läinud ja jõudnud juba põhikooli lõpetada), võid sa kergematele töödele lisaks teha ka teisi töid, mis ei ole alaealistele keelatud.