Võõras riigis tasub rahaasjadega olla veelgi tähelepanelikum kui kodus. Uuri, kuivõrd on sinu sihtkohas võimalik maksta deebetkaardiga: kui deebetkaardiga maksmise võimalus on sihtkohariigis levinud, saad kaasa vahetada vähem sularaha, sest suuremate summade kaasaskandmine ei pruugi olla taskuvaraste pärast turvaline. Päris ilma sularahata pole muidugi võimalik läbi ajada, kuid igaks juhuks jaga kaasasolev raha väiksemateks summadeks ning hoia neid erinevates kohtades – rahakotis, jope põuetaskus, kohvri sisetaskus jne.

 

Deebetkaardiga välismaal pangaautomaadist raha välja võtmine on reeglina tasuline. Näiteks võib välismaal sularahaautomaadist raha välja võtmisel olla teenustasu kuni paar eurot ning sellele lisandub tavaliselt veel teatud protsent väljavõetava summa suuruselt. Pankade teenustasusid saad vaadata võrdlustabelist (vali tabelist "sularahatehingud ja deebetkaart").

 

Samuti tuleb üldjuhul arvestada ka valuuta konverteerimise tasuga, kui välisriigis oma pangakaardiga midagi ostad või sularahaautomaadist raha välja võtad.

 

Sihtriigi valuutat võiksid vahetada juba Eestis, kuid kui pead ka välismaal raha vahetama, siis veendu, et tegemist on seadusliku vahetuskohaga – panga või valuutavahetuspunktiga. Kindlasti küsi enne rahavahetust, kas tehingu eest võetakse komisjonitasu ning kui jah, siis kui suur see on. Kindlasti ei tohi raha vahetada tänaval n-ö käest kätte, kuigi sulle võidakse lubada väga soodsat vahetuskurssi.

 

Kui maksad krediitkaardiga, ära lase teenindajal sellega minna kaupluse või söögikoha tagaruumidesse – kaardiandmete kopeerimine võtab väga vähe aega ja hiljem võidakse su kaart rahast tühjaks teha.

 

Kui sinu pangakaardid varastatakse, helista kohe panka ja anna sellest teada. Selleks tasub end juba Eestis varustada vajalike telefoninumbritega ning hea oleks need dubleerida: salvesta need nii oma mobiiltelefonimällu kui ka kirjuta paberile või märkmikku.