Kuigi ülekandeid saab endiselt teha ka pangakontorites, ei ole see eriti mõttekas, sest kontoris tuleb selle eest maksta üsna suurt teenustasu. Maksta tuleb ka siis, kui tahad oma arvelduskontolt sularaha välja võtta pangakontorist telleri käest, mitte pangaautomaadist. Seetõttu on kasulik oma rahaasju ajada internetipangas, mobiilipangas, makseautomaadis või telefonipanga vahendusel. Internetipanga puhul uuri, kas ülekanded on sinu jaoks tasuta või mitte. Samuti pead täpsustama, kas sinu panga pangaautomaadist sularaha välja võtmine on alati tasuta või saab tasuta raha võtta ainult teatud arv kordi. Mõne teise panga sularahaautomaadist raha välja võtmine on reeglina tasuline.

 

Internetipank

Internetipanka sisenemiseks ning ülekannete tegemiseks on neli võimalust. 

  • ID-kaart. Selle kasutamiseks peab su arvutil olema ID-kaardi lugeja. See on kas arvutile juba sisse ehitatud või saad eraldi ID-kaardi lugeja osta näiteks pangast. ID-kaart on turvaline, sest kaardi andmed on salvestatud kiibile ning seda ei saa kopeerida. ID-kaardi kasutamiseks pead sa teadma oma kaardi PIN1 ja PIN2 koode, mille said turvaümbrikus kaarti kätte saades. Kui oled need unustanud, saad uusi koode taotleda kas Kodakondsus- ja Migratsioonibüroost või oma pangast. Uuri järele, kas sinu pank sellist võimalust pakub. Kodakondsus- ja Migratsioonibüroost saad uued koodid tasuta, pangakontoris küsitakse üldjuhul raha. 
  • PIN-kalkulaator on väike elektrooniline seade. Selle saad osta näiteks pangakontorist ning koos kalkulaatoriga antakse sulle kaasa ka esmane PIN-kood. See tuleks sul kohe ära vahetada. Uueks PIN-koodiks vali raskesti ära arvatav numbrikombinatsioon – mitte mingil juhul enda sünnipäev, 1234 või midagi muud sellist kergesti lahti muugitavat. Kood jäta meelde ning seda ei tohi hoida üleskirjutatuna koos PIN-kalkulaatoriga. PIN-kalkulaatori kasutamiseks pead kõigepealt sisestama enda poolt määratud PIN-koodi ning seejärel genereerib PIN-kalkulaator sulle internetipanka sisenemiseks parooli, mis pärast esmakordset sisestamist muutub kehtetuks. 
  • Mobiil-ID abil saad internetipanka sisse logida oma mobiiltelefoni abil. Seda võimalust pakub enamus panku. Mobiil-ID teenuse kasutamiseks tuleb sul telefonifirma esinduses sõlmida Mobiil-ID leping ning siis saad uue SIM-kaardi – see ei muuda sinu telefoninumbrit. Teenuse aktiveerimiseks on vaja kasutada ka ID-kaarti, hiljem seda enam vaja ei lähe. Internetipanka sisse logimiseks sisesta oma kasutajatunnus ja vajuta nuppu „Sisenen Mobiil-IDga“. Seejärel tuleb vastavalt juhistele sisestada Mobiil-ID PIN1 kood.  
  • Paroolikaart tähendab pangast sulle antud ühekordse või korduvkasutusega paroolide loetelu. Pärast oma kasutajatunnuse sisestamist internetipanga avalehel küsib pank sinult ühte koodi paroolikaardilt. Pangad soovitavad kasutada internetipanka sisse logimisel kas ID-kaarti, PIN-kalkulaatorit või Mobiil-IDd. Korduvkasutusega paroolikaardiga saab interneti- ja telefonipangas tehinguid teha kuni 200 euro eest päevas.

Internetipangast välja logides tuleb kindlasti vajutada „Väljun“ või „Väljun pangast“ nuppu – sõltub pangast, kuidas see just täpselt on sõnastatud – ning siis sulgeda ka brauseri aken. See garanteerib, et keegi teine ei saa sinu nime all tegutsemist jätkata.
 

Mobiilipank

Mitmed pangad on välja töötanud spetsiaalselt mobiiltelefonis kasutatava internetipanga lahenduse, mille abil saab teha enamlevinud pangatoiminguid: vaadata kontojääki, teha siseriiklikke ülekandeid jne. Üldjuhul on eraldi rakendus nutitelefonidele, kuid mobiilipanka saab kasutada ka tavalise mobiiltelefoniga.

Mobiilipanga kasutamiseks tuleb üldjuhul sõlmida internetipanga kasutamise leping. Sisselogimiseks võib kasutada näiteks PIN-kalkulaatorit, paroolikaarti või Mobiil-ID – sõltuvalt konkreetse panga pakutavatest võimalustest.
 

Mobiilimakse

Seda pakuvad vähesed pangad. Teenuse kasutamiseks peab olema pangaga sõlmitud mobiilimakse kasutamise leping. Mobiilimaksega saab teha oma kontolt ülekandeid nendele inimestele ja ettevõtetele, kes on liitunud mobiilimakse teenusega, samuti maksta poes ostude eest, kui pood on liitunud mobiilimakse teenusega. Kuna tehing liigub läbi pankade kaardikeskuse, jõuavad ka nädalavahetusel ühest pangast teise tehtud ülekanded sisuliselt reaalajas kohale.

Mobiiltelefoniga saab teha päringuid oma konto jäägi, konto väljavõtte, krediitkaardi vaba jäägi ja krediitkaardi tehingute kohta. Teenuse kasutamise hind võib olla erinev. Üks variant on, et teenustasu makstakse vastavalt oma mobiilioperaatori hinnakirjale kas kasutatud kõneaja või andmeside eest.
 

Telefonipank

Telefonipanga teenuse lepingu saad sõlmida pangakontoris. Hiljem piisab vaid helistamisest panga klienditoe numbril ning enda isiku tuvastamisest, et saaksid teha erinevaid pangatehinguid. On panku, kelle telefonipanga operaatorid töötavad 24/7, teistel kestab tööaeg hommikust hiliste õhtutundideni. 
 

Telefonipanga teenuse abil saad teha oma kontolt ülekandeid, kontrollida oma kontojääki ja viimaseid tehinguid ning vajadusel pangakaarti sulgeda.
 

Erinevad pangad pakuvad veel lisateenuseid, näiteks hoiuse avamist, väärtpaberitehingute tegemist ja muud sellist. Uuri nende kohta oma pangast järele ja täpsusta, kui palju need teenused maksavad.