Uuri Maksu- ja Tolliameti kodulehelt või infotelefonilt, kas peaksid esitama ka tuludeklaratsiooni, kui oled eelmisel aastal tööl käinud.

 

Kui sa oled töötanud ainult ühe tööandja juures, siis deklaratsiooni esitama ei pea. Ka ei pea seda tegema siis, kui sinu aastane tulu on jäänud alla 1728 euro. Samas võid deklaratsiooni kindluse mõttes siiski esitada, sest kui oled näiteks tasunud koolituskulusid või eluasemelaenu intresse, on neilt kuludelt võimalik tulumaks tagasi saada.

Kui aga sa näiteks ei ole oma tööandjale kirjutanud avaldust selle kohta, et soovid maksuvaba tulu arvestamist, siis on ta sulle palka makstes tasunud tulumaksu kogu su palgalt ning siis on sul õigus Maksu- ja Tolliametilt liigselt makstud osa tagasi saada. Selleks peadki esitama tuludeklaratsiooni.

 

Tuludeklaratsiooni oma eelmise aasta tulude kohta saad esitada e-maksuametis 15. veebruarist 31. märtsini. Tuludeklaratsiooni saab täita ka paberil ja seda juba 1. jaanuarist, kuid elektrooniliselt on kahtlemata mugavam, sest Maksu- ja Tolliametisse jooksevad kokku kõik sinu tuludega seotud andmed ja sul jääb vaid üle kontrollida, kas kõik on õige.